Bláznivé pomenovania verzií Greenie

Doplňte postupnosť: 1, 2, 300, 4, 5, 6000, 350, X

Pre tých, ktorý o Greenie niečo vedia a matematika im ide, je možno jasné, že za záhadným X sa skrýva 8 miliónov. Ani nie veľa, čo poviete? V porovnaní s tým, čo príde, je to máličko. Predsa len, 9 na N-tú… 🙂

No a teraz niečo pre tých, ktorý nechápu, čo chcem povedať. Greenie sa vždy snažilo byť akýmsi spôsobom originálne. A originalita, ktorá slúži dobrej veci, je dobrá vec. Prvé vydanie bolo vytvorené na základe Ubuntu Feisty (7.04), a vyšlo len krátko pred tým, ako prišla ďalšia verzia Gutsy (9.10). Vyvalili sa otázky ohľadne toho, na čom vlastne Greenie zakladá. Písalo sa to všade možne, ale stále tu boli otázky a úplný začiatočníci mali z toho tak trochu chaos. Riešenie sa našlo takým spôsobom, ktorý som nikdy nevidel, no považoval som ho za dobrý. Greenie 3 dostalo označenie Greenie 3H.

Trojku netreba vysvetľovať, upravované tretie Ubuntu. Písmeno za číslom je začiatočné písmeno verzie Ubuntu, z ktorého sa vychádza. H ako Hardy, i ako Intrepid, J ako Jaunty, K ako Karmic, L ako Lucid, M ako Maverick. Stačí si pozrieť písmenko a už sa dá zistiť, či ide o nové alebo staré vydanie.

Ku matematike na začiatku…
3H by mohli byť 3 stovky (three houndred), 6K zas 6 tisíc, pri 7L je zas 7 krát písmeno L, čo je v rímskych číslicach 50, a teda 350. Osem miliónov zas patrí ďalšiemu vydaniu.

Takže čísla, čísla, čísla… nič podstatné, len taká zaujímavosť.

Reklamy

O WordPress Elven
Čítate blog Stanislava Hofereka, určený predovšetkým projektu Greenie - československej distribúcie Linuxu. Informácie o dianí, priestor pre diskusiu a miesto, kde sa niekedy ocitne aj to, čo by sa tu ocitnúť nemalo.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: