Greenie 8M v decembrovom PC REVUE

Je november, takže ako vždy, znovu je výroba decembrového čísla v plnom prúde. Myslím, že to nie je žiadne tajomstvo. Ako vždy, napĺňa sa DVD so všetkým možným, a keďže mám možnosť do toho tak trochu kecať, tak do toho tak trochu kecám 🙂 Nebudem tu spomínať, čo sa tam vošli za dobroty zo všetkých možných oblastí, na to bude určite článok na stránke pcrevue.sk a bude to napísané trochu iným štýlom písania. Z Linuxu tam možno bude Greenie 8M, trochu upravené pre PC REVUE. Čo to v praxi znamená?

  1. Podpora projektu. Za to, že sa urobí verzia s logami navyše, sa získajú nejaké tie peniaze na podporu projektu – a znamená to teda viac peňazí na vývoj Greenie, či uz čítate tento časopis, alebo nie. Rozhodne dobrá vec.
  2. Znovu sa viac ľudí dozvie o Linuxe, o slobodnom softvéri a tak ďalej. Ľudia, ktorí nikdy nevedeli o nejakej ďalšej možnosti, ju dostanú na striebornom podnose, stačí vypáliť ISO obraz.
  3. Ďalšia možnosť pre tých, ktorý sa z nejakého dôležitého dôvodu nemôžu dostať k iso obrazu. DVD z PC REVUE sa dá kúpiť, požičať a tak ďalej.

Len tak, pre zaujímavosť, tieto programy budú pridané: Acrobat Reader (čítanie PDF), Audacity (audio editor), GnomeBaker (napaľovanie), Inkscape (vektorová grafika)

Reklamy

O WordPress Elven
Čítate blog Stanislava Hofereka, určený predovšetkým projektu Greenie - československej distribúcie Linuxu. Informácie o dianí, priestor pre diskusiu a miesto, kde sa niekedy ocitne aj to, čo by sa tu ocitnúť nemalo.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: