Stargate Langara

Ako už možno viete, okrem robenia Greenie sa venujem všetkému možnému, vrátane písania kníh. Viac o knihách sa dá dočítať napríklad na subdoméne http://knihy.greenie.sk a na blogu na roote, kde si môžete vybrať, ktoré z nových by sa mali dopísať čo najskôr. Teraz by som rád predstavil jednu z nich. Ak máte v láske science-fiction a svet hviezdnej brány, tak vás to možno zaujme.

 

Stargate Langara je neoficiálny príbeh, ktorý sa začína počas ôsmej a deviatej série hviezdnej brány (Stargate SG1). Je to obdobie, keď sa ľuďom podarilo zlikvidovať replikátorov, vesmírna loď Daedalos letí na pomoc výprave v galaxii Pegasus a na Langare, jednej z planét ovládanej ľuďmi (nie však ľuďmi zo zeme) sa postupne ukľudňuje situácia.

 

Langara je planéta, ktorá je rozdelená na tri mocné národy, pričom každý z nich nenávidí tie ostatné dva. Jedna z krajín, Kelowna, získala prístup ku hviezdnej bráne a kontakt so Zemou. Počas návštevy SG1 dôjde ku katastrofe, ktorej následky za cenu vlastného života odstraňuje Daniel Jackson. Jonas Quinn, svedok incidentu, cíti svoju vinu a rozhodne sa pokračovať v práci Dr. Jacksona v elitnom tíme SG1. Veľkú zásluhu mal na tom J. O’Neill, ktorý mu povedal, že naquadria (unikátny minerál, ktorý je len na Langare) sa dá použiť nie len na výrobu ničivej bomby (na ktorej sa pracovalo), ale aj na obranné štíty a ďalšie rôzne použitia.

 

Po tom, čo sa podarilo Zemi zastaviť replikátorov, na Langare Jonas Quinn (ktorý opustil SG1, keď sa Daniel Jackson vrátil) prišiel s myšlienkou vytvoriť vlastný tím, podobný na SG1, ktorý by získaval technológie a spojencov pre Langaru. Na myšlienku ho dovedie kópia oficiálnych hlásení o národe tolánov a Jonas sa rozhodol, že Langara pôjde o niečo iným smerom. Snaha vyhnúť sa tým omylom, ktoré urobili oveľa vyspelejší toláni. Na Langare i na Zemi získava členov tímu, o ktorom sa začínajú šíriť zvesti, že prinesie pre celú Langaru obrovskú katastrofu.

 

Celé dielko bude zadarmo, bez DRM a v rôznych formátoch na adrese http://knihy.greenie.sk. Písanie sa však ešte len začína a vaše nápady a názory sú vítané. Teším sa na ne. Taktiež sa môžete pridať do komunitnej stránky na Facebooku.

Reklamy

O WordPress Elven
Čítate blog Stanislava Hofereka, určený predovšetkým projektu Greenie - československej distribúcie Linuxu. Informácie o dianí, priestor pre diskusiu a miesto, kde sa niekedy ocitne aj to, čo by sa tu ocitnúť nemalo.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: