O Greenie

Greenie je slovenská linuxová distribúcia zakladajúca na populárnej distribúcii Ubuntu. Cieľom projektu je vytvárať plnohodnotný systém prispôsobený pre používateľov na Slovensku a v Českej republike. Greenie je samostatný OS, ale môže fungovať spolu s ďalšími systémami (Windows, Ubuntu…) na jednom počítači.

Greenie je systém vhodný pre začiatočníkov aj pokročilých so zameraním na používanie v domácnosti alebo ako plnohodnotné Live CD/Live USB (možnosť použitia bez inštalácie na pevný disk). Umožňuje pohodlnú prácu i zábavu, funguje aj bez pripojenia do internetu a kombinuje stabilný základ s novinkami zo sveta slobodného softvéru. Greenie nie je iba Slovenský Linux, je to možnosť plnohodnotného používania nie len Vášho počítača. Bez obmedzení a so všetkými výhodami, ktoré Linux ponúka.

Našim heslom je “sloboda voľby”. Považujeme za nutné, aby si mohol každý jednotlivec vybrať. Či už hudobný prehrávač, médium alebo čokoľvek iné. Ak ste tvorivá osobnosť a chcete získať prehľad v Linuxe, je pre Vás Greenie dobrá voľba. Greenie sa taktiež často používa ako medzistupeň medzi Microsoft Windows a náročnejšími distribúciami, ako je Arch Linux alebo Debian.

One Response to O Greenie

  1. mirko70 says:

    Rád by som vedel,či ešte greenie ako také funguje a či sa chystá niečo nové.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: